Co je to košt?

Košt, jinými slovy ochutnávka nebo výstava vín, je společenská událost, jejímž účelem je ochutnávání různých druhů vín od různých vinařů a porovnávání jednotlivých odrůd či vzorků mezi sebou.

K dispozici jsou kontakty na vinaře, kteří dané vzorky dodali, a proto ihned víte,                                u koho to správné víno v budoucnu nakoupit.

Pro přehlednost jsou vzorky na koštu rozděleny podle odrůd. Jednotlivé vzorky od dané odrůdy jsou hezky u sebe jak v katalogu, tak i na výstavních policích. Z katalogu si dle čísla vzorku vyberete víno, které chcete právě ochutnat a obsluha Vás už velmi ráda obslouží.

Skleničky na víno i s katalogy obdržíte v ceně vstupného. Za jednotlivé vzorky vín už dále také neplatíte, a tak si můžete vychutnávat ničím nerušený večer při ochutnávce vín.

Mnohým koštům předchází hodnocení odborné poroty. Výsledky hodnocení bývají uvedeny                                                           v katalogu a Vy tak můžete snadno přistoupit rovnou k ochutnávce tzv. šampionů. Množství je však omezené, a proto se vyplatí na takové košty přijít včas.

Na našem strahovském koštu vína hodnocena nebudou, a tak toto hodnocení necháme na Vás! Určitě si každý najdete svého šampiona.

Takže ve středu 10. 4. 2013 při skleničce dobrého vína se budeme těšit na viděnou!

Videa z podobné akce s již s dlouholetou tradicí.

Video YouTube


Video YouTube